آرشیو دسته بندی ها: تندخوانی جیم کوئیک

قسمت بیست و یکم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در قسمت آخر دوره اَبَر تندخوانی جیم کوییک، در مورد ایجاد عادت مطالعه یاد می گیرید. در واقع فرمولی یاد می گیرید تا طبق اون عمل کنید و عادت مطالعه و هر عادت مثبت دیگری رو در زندگیتون تثبیت کنید.

قسمت بیستم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

جیم کوییک در این قسمت الگوئی کاربردی برای تغییر و تحول و تثبیت عادات جدید علی الخصوص مطالعه و تندخوانی معرفی می کنه که این الگو پنج سطح تحول نام داره.

قسمت نوزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت، نحوه مطالعه اطلاعات تخصصی رو یاد می گیرید که بسیار بهتون کمک می کنه چالش هائی که در این زمینه دارید رو حل کنید و راحتتر از گذشته، مطالب فنی رو مطالعه کنید و یاد بگیرید.

قسمت هجدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

موضوع این قسمت معرفی چالشی به نام توقف های چشمی موقع مطالعس. با انجام مستمر تکنیک معرفی شده در این جلسه می تونید توقف های چشمی رو کمتر کنید و سرعت مطالعه رو افزایش بدید.

قسمت هفدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

موضوع این قسمت خوانش سطحی قبل از مطالعه هست. یعنی ابتدا مطلب رو مرور کوتاهی انجام می دید و بعد مطالعه می کنید. این باعث می شه مطالعه شما سرعت بیشتری پیدا کنه و عمیقتر مفاهیم رو درک کنید.

قسمت شانزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

اهمیت استراحت دادن به مغز بر کسی پوشیده نیست. خصوصاً هنگام مطالعه چون که اگر می خواید مطالعه موثری داشته باشید، لازمه حین مطالعه هر از گاهی به خودتون استراحت بدید که در این قسمت در مورد اصول استراحت دادن به مغز صحبت می شه.

قسمت پانزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

این قسمت دوره تندخوانی، سومین قسمت بهبود درک مطلب هست که جیم کوییک در مورد آموختن مطالب به دیگران و اهمیت این موضوع در درک مطلب بهتر صحبت می کنه.

قسمت چهاردهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت سه روش کاربردی و جالب برای بهبود درک مطلب هنگام مطالعه یاد می گیرید که عبارتند از روش ضبط – خلق، روش نقشه ذهنی تونی بوزان و روش چهار رُبع دایره.

×