قسمت دوم مجموعه تکامل درونی

نقد نگرش های غلط در مورد تکامل

درک ما از جهانی که در آن زندگی می کنیم، شروع به تغییر کرده است. به گونه ای که شاهد وقوع یک رنسانس در علوم بشری هستیم. کشفیات جدید در حوزه DNA و اپی ژنتیک، نگرش هایی که به عنوان حقایق علمی پذیرفته شده اند را، زیر سوال می برد. دکتر لیپتون در این قسمت، ما را با روند پیشرفت تئوری های مربوط به تکامل آشنا می کند تا بفهمیم که چطور به این جایگاه نه چندان مطلوب در دنیا رسیدیم. همین طور که دکتر لیپتون برداشت ها و نگرش های غلط نسبت به ژن ها را بیان می کند، ما درک بهتری پیدا می کنیم نسبت به ارتباط و تعاملی که با محیط زندگیمان داریم و نیز به نقش بسیار عمیق آگاهیمان، به عنوان مکانیسم اصلی کنترل کننده زیستمان پی می بریم.

با داشتن این درک و برداشت جدید:

1) نسبت به جریان اطلاعات در بدن، هنگامی که سیگنال های محیط وارد بدن می شوند، آگاهی پیدا می کنید.

2) با نگاه به نظریات قبلی در مورد تکامل، فرایند واقعی و حقیقی تکامل را بهتر درک می کنید.

3) ارتباط میان تکامل و محیط را یاد می گیرید.

4) می فهمید که DNA یک نقشه ژنی برای تولید پروتئین است نه این که مانند کلیدی باشد که بتواند روشن و خاموش شود.

کروموزوم ها و ژن های ما

در این قسمت به موضوع کروموزوم و ژن ها هم پرداخته می شه که چه ماهیتی دارند، چه نظریاتی در مورد ژن ها مطرح شده و کدوم یکی درسته یا درست نیست. یکی از نظریات جالب در مورد ژن ها این بوده که ژن ها سرنوشت ما رو تعیین می کنند و ما نمی تونیم نقشی در دریافت و حتی تغییر ژن هامون داشته باشیم. پس اگر یا یکسری خصوصیات نامطلوب به این دنیا اومدیم، دیگه نمی تونیم اون ها رو تغییر بدیم. ولی دکتر لیپتون به وضوح و با سند و مدرک توضیح می ده که این طور نیست و ما قربانی ژن هامون نیستیم.

ویدیو قسمت دوم: نقد و ردّ نگرش های غلط در مورد ژن ها

دوست گرامی، برای مشاهده این محتوای ویژه، باید یکی از پلن های اشتراک ویژه سایت ما را تهیه کنید. با تهیه یک اشتراک، به تمامی محتواهای ویژه مانند همین محتوا، دسترسی کامل خواهید داشت. چنانچه مایل به تهیه اشتراک هستید، روی لینک مقابل کلیک کنید: ثبت نام

همین طور می توانید وارد حساب کاربری خود شده و سپس در قسمت سمت راست پنل کاربری، گزینه "خرید اشتراک ویژه" را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.