قسمت ششم مجموعه تکامل درونی

کنترل بیان ژن ها

در این مجموعه علمی، دکتر لیپتون توضیح می دهد که ما انسان ها چطور می توانیم از جبرگرایی ژنتیکی رها شویم و کنترلی ورای ژن هایمان به دست آوریم. معنی این جمله این است که شما ژن هایتان نیستید. بلکه شما می توانید با تغییر نحوه پاسخ و واکنشی که به محیط نشان می دهید، بیان ژن هایتان را تغییر دهید. دکتر لیپتون آشکار می کند که چگونه آگاهی و ادراک بشر، مهمترین قسمت از فرایند تغییر بیان ژن هاست. هنگامی که نگرشمان نسبت به محیط زندگی مان را عوض می کنیم، هر چیزی که مربوط به زندگی مان است را عوض می کنیم. که این فرایند تغییر از درون به بیرون است. یعنی با تغییر درون، بیرونمان را عوض می کنیم.

درس های مهمی که در این قسمت یاد می گیریم:

1)فقط به این دلیل که یک خصوصیت یا ویژگی در خانواده شما هست، الزاماً به این معنی نیست که شما هم آن صفت را دریافت می کنید.

2) تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی، روی ابتلا با عدم ابتلا به سرطان و وضعیت سلامت، اثر گذار است.

3) مکانیسم هایی که در سلول اتفاق می افتند و در مورد تأثیر گذاری سیگنال های محیطی بر فعالیت DNA هستند، با جزئیات بررسی می شوند.

4) چگونه آگاهی، جریان اطلاعات در بدن را، تحت تأثیر می گذارد.

ویدیو قسمت ششم: کنترل بیان ژن ها

دوست گرامی، برای مشاهده این محتوای ویژه، باید یکی از پلن های اشتراک ویژه سایت ما را تهیه کنید. با تهیه یک اشتراک، به تمامی محتواهای ویژه مانند همین محتوا، دسترسی کامل خواهید داشت. چنانچه مایل به تهیه اشتراک هستید، روی لینک مقابل کلیک کنید: ثبت نام

همین طور می توانید وارد حساب کاربری خود شده و سپس در قسمت سمت راست پنل کاربری، گزینه "خرید اشتراک ویژه" را بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×