قسمت شانزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

اهمیت استراحت دادن به مغز بر کسی پوشیده نیست. خصوصاً هنگام مطالعه چون که اگر می خواید مطالعه موثری داشته باشید، لازمه حین مطالعه هر از گاهی به خودتون استراحت بدید که در این قسمت در مورد اصول استراحت دادن به مغز صحبت می شه.

قسمت پانزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

این قسمت دوره تندخوانی، سومین قسمت بهبود درک مطلب هست که جیم کوییک در مورد آموختن مطالب به دیگران و اهمیت این موضوع در درک مطلب بهتر صحبت می کنه.

قسمت چهاردهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت سه روش کاربردی و جالب برای بهبود درک مطلب هنگام مطالعه یاد می گیرید که عبارتند از روش ضبط – خلق، روش نقشه ذهنی تونی بوزان و روش چهار رُبع دایره.

قسمت سیزدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت به سوالات پر تکرار پرداخته می شود و نکات تکمیلی مرتبط تا اینجای دوره نیز بیان می شود. این قسمت را با دقت ببینید.

قسمت دوازدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت جیم کوئیک در مورد قدرت سوال پرسیدن در زمینه بهبود درک مطلب صحبت می کنه و بهتون می گه که باید سوال بپرسید تا به پاسخ برسید و درک مطلب رو افزایش بدید.

قسمت یازدهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این جلسه یک تمرین جالب و بدیع انجام می دید که باعث گسترش میدان دید شما و همین طور بهبود تمرکز می شه. بخش عمده این جلسه تمرین محور هست و باید تمرین انجام بدید.

قسمت دهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت حسابی تمرین می کنید تا ماهیچه های مغزتون تقویت بشند و بهتون کمک کنند که سریعتر مطالعه کنید. همین طور نکات تکمیلی هم در مورد این تمرین یاد می گیرید.

قسمت نهم دوره اَبَر تندخوانی جیم کوئیک

در این قسمت جیم کوئیک به شما یاد می ده که چطور باید موقع مطالعه با دست چپ خط بَری کنید. این کار باعث می شه نیمکره راست مغز شما موقع مطالعه فعالتر بشه و درک مطلب عمیقتری داشته باشید.