مقاله اختصاصی و جدید کوین ترودو

مقدمه مترجم مقاله

مقاله ای که در ادامه می خوانید، به قلم استاد بزرگ کوین ترودو نگاشته شده است. این مقاله جدیداً توسط استاد کوین ترودو منتشر شده و حاوی نکات و حقایق بسیار مهم، کلیدی، سرنوشت ساز و در عین حال ساده برای موفقیت، کامیابی، سعادت، شادمانی، آرامش، کسب ثروت و …. در زندگی است. این مقاله توسط حسین حکمت پور، مدیر وب سایت مربی ذهن ترجمه شده است. تقدیم به همه ایرانیان: کامل و رایگان.

موفقیت الگو و فرمول داره

این واقعیتی به خوبی تثبیت شده هست که اکثر مردم در زندگی به موفقیت های مالی دست پیدا نمی کنند. اکثر مردم در مورد پول چالش و مشکل دارند و با پرداخت یک چک، باید چک بعدی رو پرداخت کنند. چند علت وجود داره که چرا مردم در زندگی شکست می خورند. فقط بیاید 100 نفر که موفق اند رو با 100 نفر که به موفقیت نمی رسند، مقایسه کنید. مردمی که هم سن اند و در همسایگی هم زندگی کردند، به یک مدرسه رفتند و همگی در نقطه شروع یکسان بودند رو با هم مقایسه کنید. این مقایسه “فرمول موفقیت” رو به شما می ده. موفقیت “الگو و فرمول” داره. مرد بسیار ثروتمندی، اوایل بهم گفت که “آنچه من انجام دادم رو انجام بده، شبیه من فکر کن، شبیه من صحبت کن و در نهایت آنچه من دارم تو هم خواهی داشت”.

بنابراین سه کلید اساسی برای موفقیت وجود داره: اول آنچه انجام می دید
و اقداماتی که عملی می کنید. دوم طرز تفکر شما و سوم آنچه به زبان میارید.

دست به عمل بزنید

  • مردمان موفق کارهائی رو انجام می دند که بقیه هنوز دارند در موردش صحبت می کنند. بنابراین، مهمتر از همه، عادت کنید که همین الان اقدام کنید. کتابی عالی توسط آرت ویلیامز که میلیاردر هست نوشته شده به نام “همین الان انجامش بده”. اقدام کردن نوعی عادت برای موفقیته. بیل گِیتس، که مولتی میلیاردر و هم ­بنیان­گذار ماکروسافته، گفت که علت موفقیتش این بوده که وقتی پتانسیل موجود در تجارت نرم افزار رو دیده، “اقدامات فوری و خیلی زیادی انجام داده”.
  • مردمان موفق همیشه در حال انجام کاری اند که بقیه افراد بیش از حد خوبند که اصلاً اون کارهارو انجام نمی دند. این ریشه در طرز تفکر افراد موفق داره. یک “ذهنیت میلیونر” وجود داره. این ذهنیت با اعتماد و اطمینان داشتن به خودتون شروع می شه و این که هرگز بیش از حد خوب نباشید که هیچ کاری انجام ندید. در واقع انسان می تونه “فکر کنه” و ثروتمند بشه که این عنوان همون کتاب مشهوره. در مورد چیزی که می خواید فکر کنید و احساس کنید که انگار همین الان صاحب اون خواسته بودید و هستید و این “حس نیاز داشتن و خواستن رو” کنار بذارید. اگه احساس کنید که چیزی رو “می خواید یا بهش نیاز دارید”، اون رو به دست نمیارید. اگه احساس “کمبود یا نبود” در مورد چیزی داشته باشید، اون رو به دست نمیارید. اما اگه طوری احساس کنید که خواسته مورد نظر رو دارید و اصلاً اهمیتی نمی دید که اون رو به دست میارید یا نه، اون موقع آرزو یا خواستتون رو به دست میارید.

قدرت کلام رو دست کم نگیرید

مردمان موفق با استفاده از قدرت کلمات، آنچه آرزوش رو دارند تجلی می بخشند و در واقع این عادت رو دارند که “خوسته رو با کلام واقعیت می بخشند”. در غرب مرسوم و متداوله که شعبده بازی که روی صحنه، نمایش اجرا می کنه، قبل این که شعبده بازی کنه یا حیلش رو پیاده کنه، کلمه “آبراکادابرا” رو به کار می بره. این کلمه ریشه در زبانی کهن داره که به معنای “من با کلماتم خلق می کنم” هست. شما با کلماتتون خلق می کنید. شما عیناً تجلی جمله “آویخته از زبان” هستید. آنچه بیان می کنید، به دست میارید. مراقب کلماتی که به زبان میارید باشید. در متنی معنوی این طور گفته شده که “دهان از طریق جریان فراوانی که ریشه در قلب داره، صحبت می کنه”. معنی این جمله اینه که اگر کلمات شما منفی و سرشار از ترس و شک باشند، اون موقع درون شما منفی گرائی، ترس و شک زندگی می کنه. شک و تردید می تونه یک کشتی رو غرق کنه. برندگان باور دارند که خواهند برد. قهرمانان می دونند که خواهند برد. شما می تونید از کلماتی که اون ها موقع صحبت به کار می برند، این رو متوجه بشید.

کلام پایانی استاد کوین ترودو

همه شما به دنیا اومدید تا ببرید. شما برای موفقیت برنامه ریزی و مهندسی و برای کمال طراحی شدید
و بذرهای بزرگی و عظمت به شما اعطاء شده. همه شمارو در اوج خواهم دید.
همراه با عشق فراوان. دوست شما، کوین ترودو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×