5 گام تا تحول در زندگی

در این ویدیو آموزشی دکتر جو دیسپنزا در مورد 5 گام تا تحول در زندگی صحبت می کنه. یک ویدیو کوتاه همراه با نکات آموزشی کاملاً کاربردی. ابتدا ویدیو رو ببینید و بعد توضیحات رو بخونید. لینک دانلود هم در انتها قرار داده شده.

5 گام تا تحول در زندگی:

  1. اوقاتی از زندگی شلوغتون رو خالی کنید و یه جای ساکت و آروم بشینید. می تونید روی تنفستون تمرکز کنید. در مرحله اول هدف ما آرام سازی هست.
  2. در مرحله دوم چند نفس عمیق بکشید و روی خودتون متمرکز بشید ( به زودی یک روش تنفس بسیار مؤثر رو به صورت رایگان از آقای ویم هاف براتون قرار می دیم). این کار به این خاطره که در لحظه حال قرار بگیرید و گذشته یا آینده رو فراموش کنید. اگر هم موقع تمرکز حواستون پرت شد، مشکلی نیست سعی کنید دوباره امتحان کنید.
  3. وقتی آرامشتون بیشتر شد، می تونید اهداف و خواسته هاتون رو تجسم کنید و روی اون ها تمرکز کنید. در واقع در این مرحله هدف ما این هست که نسبت به چیزهایی که می خوایم، آگاهی پیدا کنیم تا مغز انرژی بیشتری برای خلق اون ها بذاره. تو این مرحله می تونید از خودتون سوال هم بپرسید.

از خودتون بپرسید من از زندگیم چی می خوام؟

این سؤال رو بارها از خودتون بپرسید. چون پاسخ این سؤال بسیار راهگشاست. البته انتظار نداشته باشید همون وهله اول که این سؤال رو می پرسید، جوابش رو به دست بیارید.

  4. موقع بیدار شدن از خواب، اهدافتون رو به خودتون یادآوری کنید. با این کار دارید به مغز الگو ها و داده های جدید می دید. و اگر به اندازه کافی این داده های جدید رو به مغزتون بدید، شروع می کنه واقعیت های جدید رو بر اساس این الگو ها می سازه.

  5. گذشته رو رها کنید. شما با چسبیدن به زندگی گذشته نمی تونید آیندتون رو  بسازید. چون وقتی روی گذشته تمرکز می کنید، دوباره مغز داره همون الگو ها و داده های قدیمی رو مرور می کنه و بر اساس همین اطلاعات، آینده شما رو می سازه و به رفتارهای شما جهت می ده.

سخن آخر این که باید افکار و احساسات جدید داشته باشید. یعنی تا جائی که می تونید افکار و خصوصاً احساسات منفی رو کنار بذارید. چون احساسات ما بسیار قدرتمندن و حتی می تونن ساختار شیمایی DNA مارو هم تحت تأثیر قرار بدند. پس مهم اینه که اهدافمون رو مشخص کنیم و افکار، احساسات، کلام و رفتارمون رو روی خلق این اهداف متمرکز کنیم. 


چنانچه مایل هستید بیشتر در مورد تغییر و تحول در زندگی بدونید و اطلاعات کسب کنید، ویدیو 10 عامل سرنوشت ساز در زندگی رو ببینید که مربوط به آموزش های جیم کوئیک هست: روی این لینک کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×