4 بخش وجود انسان

وجود انسان شامل این 4 بخشه

ذهن خودآگاه، ذهن ناخودآگاه، بدن و روح

این 4 بخش جدا و مستقل از هم اند. اما با هم دیگه تعامل دارند و ما همۀ این 4 بخش هستیم.

ذهن (خودآگاه):

ما به عبارتی بافنده الگو ها و طرح هاست. یعنی با فکر کردن، الگوهای متفاوت می سازه. همون طور که جان کهو در ویدیو می گه ما به یک شبکه و میدان انرژی ای متصل هستیم که همه چیز رو دربرگرفته و ذهن با فکر کردن و توجه به افکار، الگوهای انرژی رو می سازه و از این طریق با این شبکه انرژی که واقعیت رو دربرگرفته، تعامل داره.

ذهن خودآگاه ما دروازه ورود به ضمیرناخودآگاه ماست. در واقع یک روش بسیار قدرتمند برا این که بتونیم کنترل ضمیرناخودآگاهمون رو به دست بگیریم، اینه که آگاه باشیم. حواسمون به لحظه اکنون باشه. این طوری کمتر به وقایع و خاطرات گذشته توجه می کنیم. یا کمتر راجع به آینده نگرانی و دلهره داریم. وقتی آگاه هستیم، ذهنی آرام داریم و اجازه نمی دیم اطلاعات بی فایده و همراه با احساس منفی، وارد ناخودآگاهمون بشه و اون رو به شکل نادرست برنامه ریزی کنه.

قبلاً هم گفتیم که هر فکری که می کنیم، یک نیروی دارای انرژیه و اگه بارها و بارها بهش توجه کنیم، یک مسیر یا مسیرهای نورونی قدرتمندی در ذهن ما ایجاد می کنند و در نتیجه دستوراتی رو بر ضمیرناخودآگاه ما حک می کنند. پس مهمه که در ذهن خودآگاهمون به چه افکار و احساساتی توجه می کنیم. برای مشاهده این توضیحات می تونید ویدیو “نوروپلاستیسیتی” یا “فکر یک نیروی خلاق جهانی” رو ببینید.

ضمیرناخودآگاه:

ضمیرناخودآگاه ما، گیرنده و نگهدارنده الگوهای انرژیه. یعنی این الگوهای انرژی دریافتی رو ( که حاصل افکار، احساسات، رفتار، کلام و وقایع بیرونی هستند) به نوسان و ارتعاش درمیاره و حتی اون رو در وجود ما نهادینه می کنه. ضمیرناخودآگاه ما با محیط بیرون و شبکه انرژی ای که در جهان بیرون وجود داره، ارتباط برقرار می کنه. یعنی تصاویر، باورها و خاطراتی که داره رو به ارتعاش درمیاره و از این طریق به جهان بیرون سیگنال و ارتعاش می فرسته. و انسان ها، شرایط و موقعیت هائی رو جذب می کنه که متناسب با این الگوهای انرژی ارتعاشی هستند. پس حواسمون باشه که با افکار، احساسات، گفتار، رفتار و توجهاتمون ضمیرناخودآگاهمون رو برنامه ریزی می کنیم.

بدن:

محدود به زمان و مکانه و با این دو ارتباط داره. بدن احساس داره و درک می کنه. بدن صاحب یک شعور و خرد متعالیه. بدن ما یک موجود شفا دهنده شگفت انگیزه. یک خصوصیت بسیار جالب در مورد ذهن و بدن از دیدگاه جان کهو اینه که ما نباید از طریق ذهنمون به دنبال سرنوشتمون باشیم. و نظر جان کهو اینه که تنها یک بخش وجود ما می تونه مارو به سمت سرنوشتمون هدایت کنه و اون بدنمونه. در واقع منظورش اینه که ما با همین بدنمون زندگی می کنیم و آنچه که احساس می کنیم درسته رو انجام می دیم، اون موقع داریم به سمت سرنوشتمون حرکت می کنیم.

روح:

روح ما حکم یک قلب بیدار و آگاه رو داره. جان کهو می که نحوه بیدار کردن روحتون به وسیله بیدار کردن قلبتونه. ماهیت روح اینه که اشتیاق داره خدمت بکنه و عشق بورزه. و احساس یگانگی داشته باشه. و این قلب جسم ماست که می تونه این ویژگی روح رو احساس کنه و سرشار از عشق باشه.

ما به عنوان انسان باید روحمون رو بیدار و آگاه کنیم. حال چطور می تونیم این کارو کنیم؟ به وسیله بیدار کردن قلبمون. قلبی که در سینه داریم. با احساس عشق کردن، با احساس الهی و مثبت داشتن می تونیم این کارو کنیم. وقتی قلبمون رو بیدار می کنیم و به خداوند و انسان های عشق می ورزیم، اون وقته که داریم روحمون رو بیدار می کنیم…..

ویدیو 4 بخش وجود انسان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×