6 قانون حاکم بر ذهن: جان کهو

چه قوانینی بر مغز ما حاکم اند؟

در این ویدیو با قوانین حاکم بر ذهن آشنا بشید تا بفهمید که چه قدر افکار ما قدرتمنداند. و این که چطور می تونیم به طرز خلاقانه ای از قدرت افکارمون استفاده کنیم. (ویدیو و لینک دانلود در آخر این مقاله)

1.اولین قانون حاکم بر ذهن: افکار نیرو های واقعی هستند:

هر فکری که می کنیم مثل یک نیرو و انرژیه و در زندگی ما اثر گذاره. افکار بی معنی نیستند، بلکه ارتعاشاتی از انرژی اند که با شبکۀ انرژی ای که واقعیت رو شکل می ده، تعامل و ارتباط دارند.

    “ما به طرز خلاقانه ای با افکارمون زندگیمون رو شکل می دیم”

2. دومین قانون حاکم بر ذهن، قانون انتشار یا مخابره ارتعاشه:

این قانون می گه، ذهن یک پایگاه فرستنده و گیرنده افکاره. افکار ما در گردش اند و در ذهن ما ساکن نیستند. افکار ما در محیط پیرامون منتشر می شند و به قول معروف به جهان هستی مخابره می شند. همین طور ذهن از جهان پیرامون افکار رو می گیره و اون هارو پردازش می کنه.

3. سومین قانون ذهنی، قانون جذبه:

به این معنی که افکاری که با احساسات همراه می شند، شبیه یک مغناطیس عمل می کنند و افکار مشابه خودشون رو جذب می کنند. بنابراین اگر افکاری داشته باشیم که با احساسات ترکیب بشند، قدرتمند تر می شند و تأثیر بیشتری بر زندگی ما می ذارند. حالا اگر این احساسات منفی باشند، مثل ترس، نگرانی، نا امیدی و ……. باید مراقب باشیم. چون این احساسات قدرت جذب دارند و وقایع و شرایطی رو برای ما رقم می زنند که متناسب با این احساسات منفیه.

پس اگر متوجه افکار یا احساساتی دارید که منفی هستند، توجهتون رو از روی اون ها بردارید

و سعی کنید به چیز های مثبت توجه کنید. چون این کار قدرت رو

از افکار منفی می گیره و نمی ذاره اثر گذار باشند.


حالا اندیشه های مثبت مثل تمایلات و آرزوهای ما، عشق و علاقه و اراده ما، احساسات بسیار قدرتمندی هستندکه اگر به اون ها توجه کنیم و در طول شبانه روز سعی کنیم افکاری همراه با احساسات مثبت داشته باشیم، در واقع داریم شرایط متفاوتی رو جذب خودمون می کنیم. در واقع وقتی مصمم هستید که در کاری موفق بشید، در این حالت اندیشه با احساس ترکیب شده و اندیشه ها، شرایط و موقعیت هایی رو جذب می کنه که متناسب به خودش هستند و این عالیه.

4. چهارمین قانون ذهنی، قانون کنترل افکاره:

قانون چهارم می گه ما تا ابد در حال فکر کردنیم. اما این قدرت رو داریم که یا به افکارمون توجه کنیم یا این که اون هارو نادیده بگیریم. یعنی اگر فکر منفی تو سرمونه، به این خاطره که ما بهش اجازه می دیم تو ذهنمون بمونه. چون بهش توجه می کنیم.

به داستان دو راهب که در سفر بودند و جان کهو در موردش صحبت می کنه توجه کنید

5. قانون پنچم ذهنی، قانون جایگزینی افکاره:

این قانون می گه ما این قدرت و توانائی رو داریم که هر فکری از هر نوعی رو وارد ذهنمون کنیم و بهش توجه کنیم. جان کهو می گه من هر روز به افکاری از جنس خوشبختی، فراوانی و سلامتی فکر می کنم. خب چرا باید این کارو کنیم؟! خب چرا که نه!. 

6. قانون آخر، قانون ارتباط و اتصاله:

قانون اتصال می گه، جهان درون و بیرون ما به هم مرتبط و متصل هستند.

جهان درونی جهان افکار و اندیشه های ماست. و جهان بیرون جهان موقعیت ها و شرایطی است که برای ما رخ می ده. آنچه فکر و اندیشه می کنیم می تونه بر روی آنچه برای ما رخ می ده، اثر گذار باشه. یعنی ما می تونیم زندگیمون رو کنترل و هدایت کنیم. چون می تونیم افکار و احساساتمون رو کنترل و هدایت کنیم.

ویدیو متن بالا: 


برای مشاهده دیگر ویدیو های جان کهو، روی این لینک ها کلیک کنید:

باورهای کوانتومی | غلبه بر استرس و اضطراب | کلمات شفا دهنده | 4 بخش وجود انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×