ویم هاف (ملقب به مرد یخی): غلبه بر ترس در ایام کنونی

ویم هاف (ملقب به مرد یخی یا آیس مَن) در مصاحبه با برایان روز (مدیر مجموعه لاندن ریل : LONDON REAL) توضیحات جالبی در مورد اثرات استرس و اضطراب بر نحوه عملکرد بدن ما و همین طور غلبه بر ترس ارائه می دهد. (پادکست در انتهای مقاله قابل شنیدن و دانلود است)

ترس با ما چی کار می کنه؟

دی ان اِی ما رو از لحاظ بیوشیمیایی تحت تأثیر قرار می ده و ممکنه باعث بشه پروتئین هایی تولید بشند که برای بدن مضر اند و در عملکرد طبیعی بدن اختلال ایجاد می کنند. همین طور ترس های مزمن و طولانی مدت بدن رو آسیب پذیر می کنند. ترس می تونه باعث ایجاد بیماری های سایکوسوماتیک بشه.

جدای از اثرات منفی ترسیدن، باید گفت که آزمایشات و شواهد علمی معتبر نشون می دند که احساسات ما بر عملکرد بدن ما اثر گذار هستند و می تونند عملکرد اون رو تغییر بدند. حتی احساسات به قدری قدرتمند اند که می تونند دی ان اِی و ژن های ما رو هم تحت تأثیر قرار بدند. خب چرا این اتفاق می افته؟ چون احساسات ماهیتی شیمیایی دارند و می تونند بر ماده ای مثل دی ان اِی اثر بذارند. در مستند شفا هم به این موضوع اشاره می شه که چطور ما با داشتن احساسات و حالات روحی متفاوت می تونیم بر سطح سلامت خودمون اثر بذاریم. در واقع در موقع بروز احساسات قلب سیگنال یا سیگنال هایی به سمت مغز می فرسته و می تونه با این سیگنال ها عملکرد مغز رو تحت تأثیر قرار بده. مثلاً در این حالت مغز هورمون تولید و ترشح می کنه، باعث انبساط و انقباض عضلات می شه، فعالیت ارگان های مختلف رو تغییر می ده و یا هزاران اتفاق دیگه. می خوایم بگیم احساسات بسیار مهم اند. هم احساسات مثبت بسیار اثر گذار اند و هم احساسات منفی.

برای مشاهده توضیحات بیشتر روی تصویر کلیک کنید

احساسات مثبت تأثیر شیمیایی کاملاً متفاوتی نسبت به احساسات منفی دارند. خب باید گفت ترس، اضطراب، نگرانی و کلیه احساسات منفی کمکی به شما نمی کنند و حتی باعث ضربه زدن به شما می شند. مثلاً همین ایام کرونا رو مثال بزنیم. عده زیادی هستند که دچار ترس فراوان شدند. خب این ترس شاید تا حدودی طبیعی باشه ولی ترس مفرط قطعاً ضربه بدی به انسان وارد می کنه و حتی این ترس می تونه بدن و سیستم ایمنی رو تضعیف کنه و بدن رو مستعد بیمار شدن بکنه. پس توصیه ما اینه که به جای ترس، ایمان داشته باشید.

ایمان و توکل به خداوند داشته باشیم. به قدرت بدنمون ایمان داشته باشیم. ترس رو کنار بگذاریم.

پس اگر افکار و احساسات مثبت داشته باشیم، خودمون رو قوی و قوی تر می کنیم.

توصیه ویم هاف: هرچه تنفس ما عمیقتر و آگاهانه تر باشد، شیمی بدن خود را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهیم. در این حالت احساس بهتری به ما دست می دهد و بدن ما پایداری بیشتری تجربه می کند.

ما به انواع و اقسام داروهای شیمیایی وابسته شدیم ولی این کار درستی نیست. ما باید به طبیعت خودمون برگردیم. باید زندگی طبیعی رو در پیش بگیریم. به بدنمون اعتماد داشته باشیم و افکار و احساسات مثبت و سازنده داشته باشیم.

توصیه ما به شما، تهیه مستند شفا است. در این مستند 100 دقیقه ای با ترجمه اختصاصی شاهد دریافت اطلاعاتی گسترده در مورد قدرت بدن در رابطه با سلامتی و شفا یافتن خواهید بود. همین طور اساتید حاضر در این مستند، دیدگاه های خود در مورد قدرت بدن، دارو ها، چگونگی عملکرد بدن و همین طور تأثیرات منفی رسانه ها و تبلیغات تجاری در زمینه سلامتی صحبت می کنند. توضیحات بیشتر در مورد این محصول را می توانید در صفحه خود محصول بخوانید.

دانلود این پادکست - کلیک کنید

همین طور به شما توصیه می کنیم، توضیحات جان کهو رو هم در مورد غلبه بر استرس و اضطراب بخونید. نکات خوبی مطرح می کنه:

چگونه بر استرس و اضطراب خود غلبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×